שיקום מבנים

צרו איתנו קשר

תוכן עניינים

כל מבנה, בין אם מדובר בבית מגורים או במבנה לשימוש מסחרי, נדרש להיות בטוח לשימוש. על כן, הקמה של מבנים מחייבת עמידה בתקנות שונות שנקבעו בחוק התכנון והבנייה. לעיתים בנסיבות שונות, שלמות המבנה עלולה להיפגע, גם אם ניתנו מראש את כל האישורים הדרושים; נזקי שריפות או נזקי הצפות לדוגמה עלולים להפוך את המבנה לבלתי בטוח ובמקרים אלו יידרש שיקום, לפני שיהיה ניתן לאכלס שוב את המבנה. המאמר הבא יעסוק במקרים בהם יידרש שיקום מבנים, והוא יציע דגשים חשובים שיאפשרו להשיב את המצב לקדמותו.   

שיקום מבנים לאחר הצפה

הבידוד, הצנרת ומערכות המים הם חלק חשוב ומרכזי בכל מבנה, אך לעיתים בשל תקלות שונות עלולים להיווצר נזקי מים. נזקים אלו, במיוחד אם הם מטופלים במועד, עשויים להיות קלים יחסית; לעומת זאת, במצבים אחרים הנזקים עלולים לפגוע בתכולה ובמבנה ולהפוך את המקום לבלתי ראוי למגורים. רטיבות ולחות גורמות לקורוזיה, להתרופפות של חיבורים במבנה, להתנפחות של חומרים שונים ולעובש. עוד ייתכן שיופיעו סדקים בקירות וייתכן גם כי צבע הקירות ישתנה. במקרים אחרים הטיח עלול להתפורר, יתגלו כתמים ברצפות ובמקרים קשים תיתכן גם פגיעה בקורות התמיכה במבנה. במצבים אלו יידרש שיקום מבנים יסודי ומקיף; המטרה של תהליך השיקום היא קודם כל לאתר את הרטיבות, גם אם רטיבות סמויה, להפחית את שיעור הלחות במבנה ולתקן את הנזקים שגרמו המים. הדבר מבוצע באמצעות שימוש בציוד ייעודי המאפשר להפחית את הלחות ולהכין את המבנה לשיקום ולשיפוץ.

שיקום מבנים לאחר שריפה

באקלים המקומי במדינתנו, מתרחשות לצערנו שריפות רבות בשל מזג האויר החם ורוחות חזקות. גם שריפה לא גדולה במיוחד עלולה לפגוע בשלמותו של מבנה או להרוס אותו כליל. שריפות פוגעות לא רק במבנה עצמו, אלא גם בכל המערכות שלו, ואפילו במתקנים הקיימים בו, כגון מעליות, משאבות, תעלות מיזוג וכיו"ב. במצבים אלו חשוב לדאוג לפתרון כולל ומהיר, שיאפשר לשקם את המבנה ולחזור לשגרה במהירות האפשרית. נושא זה חשוב במיוחד, כאשר מדובר במבנה תעשייה או במבנה הכולל משרדים ועסקים רבים. בשלב הראשון, תבוצע הערכה כללית של הנזקים הקיימים, וכמובן מניעת התרחשותו של נזק נוסף. בהמשך, השיקום יתוכנן על פי הממצאים בשטח, ובעת הצורך יתבצע שיקום גם של התשתיות השונות או הקמה של תשתיות חדשות.

כיצד בוחרים בחברה לשיקום מבנים?

כפי שמשתמע מהכתוב לעיל, במקרה של נזקי שריפה או של נזקי מים שנגרמו למבנה, מומלץ לפנות ללא שהות לחברה לשיקום מבנים.

בעת בחירת החברה, יש לשים לב לנקודות הבאות:

 

  • ציוד טכנולוגי – ודאו שהחברה שאתם בוחרים בה עושה שימוש בציוד המתקדם ביותר והמתאים לנזק שנוצר.
  • מיומנות ומקצועיות – בדקו מיהו הצוות המעניק את השירות. חברה מקצועית מעסיקה מומחים רבים בתחום ההנדסה והכימיה, כמו גם טכנאים המוכשרים לעבודה זו.
  • זמינות – כדי למנוע נזקים נוספים, חשוב לפעול במהירות. לכן, כדאי לבחור בחברה הזמינה לתת שירות מיידי ואיכותי.
  • אחריות – בדקו מהו היקף השירות שניתן על ידי החברה ומהי רמת האחריות שהיא מעניקה.

 

  • המלצות – לאחר שבחנתם את כל הפרמטרים שפורטו לעיל, רצוי להקדיש זמן נוסף לקבלת המלצות על החברה המבוקשת. לעיתים חוות דעת מבעלי ניסיון תסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם.

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר

לקוחות ממליצים

נוסף לאחרונה

Call Now Button דילוג לתוכן